Bilmeceler ve doğru cevapları

Üç arkadaş bir teknoloji mağazasına girerler 3 arkadaşın her birinde 10 ar lira vardır ve bir radyo alacaklarını söylerler orada bulunan çırak radyonun 30 lira olduğunu söyler onun üzerine 3 arkadaş radyoyu alır ve oradan çıkarlar bir kaç dakika geçtikten sonra patron gelir ve Çırağa ne sattığını sorar cirakta 30 liraya radyoyu sattığını söyler patron hemen o adamlara 5 lirayı geri götür der çırak yolda giderken 2 lirasını cebine indirir ve adamlara birer lira verir (her biri bir lira geri aldıkları için adam başı 9 lira vermiş oluyorlar 9+9+9=27 cirakta 2 lira var toplayın 27+2=29 oluyor o bir lirayı bulun bana bilmecesinin cevabı

Yanlışlık hesapta yapılan yönlendirmeden kaynaklanmaktadır. Yani cebe atılan 2 lira aslında 27 liranın içindedir adamlarımız 3 lira daha alınca toplam 30 lira olmaktadır.
Ekleyen: beyribey

Benzer bilmeceleri altta görebilirsiniz, bilmecelerin cevaplarını görmek için bilmecenin üzerine tıklayınız, tıkladığınızda cevabı göremiyorsanız baştaki yeşil şekle tıklayın. Sitemizde komik, ilginç, zor ,kolay, yüzlerce bilmeceyi cevaplarıyla bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilmecelerimiz.com Sitemizde Cevaplarıyla 6634 Bilmece Var.