Bilmeceler ve doğru cevapları

Fuat ve Fatma Kaya çiftinin kapısı pir pazar akşamı geç saatte hızlı hızlı çalınır.Fuat kapıyı açtığında karşısında kendisini Dedektif Murat olarak tanıtan bir adam durmaktadır.
Dedektif:"Çok üzgünüm ama kayınbiraderiniz bugün öğleden sonra vahşi bir biçimde öldürülmüş olarak bulundu." der.Fuat sarsılmıştır."Aman Tanrım! Zavallı Sinan...ona böylesine aşağılık bir şeyi kim yapmış olabilir? Karım duyduğunda mahvolacak." diyerek karısını uyandırmaya gider. Haberi duyunca şok geçiren Fatma kendini yerden yere atmaya başlar. Fuat bir doktor çağırır. Kadına sakinleştirici iğne yapılır.
Dedektif,acılı ailenin yarın karakola gelmelerini ister.
Ertesi gün,Fuat ve Fatma karakola giderler.Dedektif:"Kuşkulandığınız bir var mı?"diye sorar ve ekler :"Maktul kesinlikle katilini tanıyordu." Fuat Fatma’ya baktı.Gözyaşlarını tutamayan Fatma:"Kız kardeşimin kocası Kemal var.Acayip bir adamdır ve bir tartışmada kardeşimi tehdit etmişti.Ama Kemal diğer kardeşim Özgür ile çok samimidir."

Fuat:"Bir de Mehmet Amca var.Her zaman Sinan`ın kendisini öldürüp paralarını alacağını söylerdi.Ayrıca,kuzen Cihan ,Sinan`a çok borçluydu ve Sinan bu yüzden sık sık Cihan`ı tehdit ederdi." diye ekler

Dedektif sağolun yeterince aydınlandım.Ve,Fuat Kaya sizi Sinan`ı öldürmekten tutukluyorum." der.

Dedektif bu sonuca nasıl varmıştır?
bilmecesinin cevabı

Fuat kendini daha ilk anda ele vermiş. Dedektif kapıdayken ölenin ismini vermedi ki. Madem Fatma'nın birden fazla erkek kardeşi var Fuat ölenin Sinan olduğunu hemencecik nerden anladı.
Ekleyen: www.bilmecelerimiz.com

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer bilmeceleri altta görebilirsiniz, bilmecelerin cevaplarını görmek için bilmecenin üzerine tıklayınız, tıkladığınızda cevabı göremiyorsanız baştaki yeşil şekle tıklayın. Sitemizde komik, ilginç, zor ,kolay, yüzlerce bilmeceyi cevaplarıyla bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilmecelerimiz.com Sitemizde Cevaplarıyla 5506 Bilmece Var.